








Zapraszamy na niezwykłą wyprawę do naszych południowych sąsiadów . Tym razem naszym celem są Morawy Południowe, jedna z trzech wielkich krain geograficzno-historycznych tworzących Republikę Czeską. Malownicze krajobrazy rodem z Toskanii, pyszna kuchnia i urocze, widokowe miasteczka, to tylko kilka z licznych powodów dla których warto odwiedzić Morawy. Region słynie z dobrze zachowanych zabytków -większość zabytków w Republice Czeskiej, które znalazły się na liście światowego dziedzictwa UNESCO – znajduje się właśnie tutaj, wina i pięknych lasów. Bogata tradycja winiarska i wciąż żywy folklor są tu ciągle obecne.
Mikulov – zalicza się do najpiękniejszych czeskich miasteczek. Miasto leży przy granicy z Austrią i usytuowane jest bardzo malowniczo – na skraju równiny i wzgórz Palavy .Nad Mikulovem górują trzy wzgórza. Na ich szczytach znajdują się tutejszy pałac, kościół oraz obronny gród. Najważniejszą atrakcją Mikulova jest Zamek , który dominuje nad miastem i nie tylko zachwyca swoim wyglądem, ale również bogatą historią, sięgającą średniowiecza, kiedy to pełnił funkcję strategicznej twierdzy. W towarzystwie miejscowego przewodnika pospacerujemy po tym niezwykle urokliwym miasteczku.
Lednice – niewielkie miasteczko słynące z przepięknego, XIX-wiecznego pałacu ,przebudowanego na styl neogotycki przez władców okolicznych włości – książąt z rodu Liechtensteinów. Był on jedną z głównych ich siedzib. Jeden z najpotężniejszych rodów ówczesnej Europy stworzył na tym miejscu wspaniały ogród francuski i przepiękny park angielski z wkomponowanymi weń budowlami romantycznymi. Pałac w 1996 roku trafił na listę skarbów światowego dziedzictwa UNESCO w ramach Lednicko –Valtickiego zespołu zabytków, co potwierdza tylko jego piękno i wyjątkowość. Do dziś nazywany jest Ogrodem Europy.
Valtice – miasteczko niedaleko od Lednic .To tutaj znajduje się drugi z zamków należących do Lichtensteinów , kolejna siedziba austriackich i morawskich możnowładców . Znany jest on nie tylko ze swojego piękna, ale i z tradycji winiarskiej. Winorośl przybyła na te tereny z legionami rzymskimi cesarza Marka Aureliusza, który rejony Pálavy uznał za odpowiednie do jej uprawy . My będziemy mieli okazję skosztować tutejszego wina przy okazji zwiedzania jednej z tutejszych piwniczek.
Wyjazd z Olsztyna i Częstochowy.
Cena wycieczki to 330 zł . Zawiera:
– przejazd autokarem
– usługę lokalnego przewodnika
– usługę pilota
– zwiedzanie winnicy i poczęstunek kieliszkiem wina
– zestaw Tour Guide
– ubezpieczenie NNW