








Opolskie to najmniejsze województwo w Polsce i ogromnie różnorodne .Są tu lasy, góry, jeziora oraz miasteczka pełne ciekawej historii. Nie ma tu miejsca na nudę, bo dla aktywnych turystów czeka tu również wiele niesamowitych miejsc. Tym razem zobaczymy trzy z nich.
Brzeg – piękne, historyczne miasto o piastowskich korzeniach. Skrywa cenne ślady przeszłości z zamkiem książąt brzeskich na czele.Zamekzachwyca renesansowymi krużgankami, które przywodzą na myśl krakowski zamek. Dlatego też brzeska rezydencja bywa nazywana Śląskim Wawelem. Bogato zdobiona fasada budynku bramnego to prawdziwa perła architektoniczna na miarę Europy Środkowej.
Zobaczymy również Rynek z wspaniałym Ratuszem, który to trakcie ostatniego remontu został pieczołowicie odremontowany. Przywrócono mu wówczas charakterystyczną, diamentową elewację z XVI wieku. W jego wnętrzu zobaczymy sale z okazałymi stropami- na największej na belce modrzewiowego stropu widnieje data 1646 . Godna zobaczenia jest też barokowa Sala Rajców – powstała w XVIII wieku. Przypomina świątynie, z racji złoceń i rozdzielającej pomieszczenie zdobnej balustrady, zwieńczonej aniołkami. Niebywałą sprawą są też malowidła na szafach, a także rzeźba czarnego orła. Zobaczymy też barokowy Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego .Jego ściany i sklepienie pokryte są polichromią iluzoryczną, autorstwa Jana Kubena.
Muzeum Motoryzacji w Oławie to nie tylko miejsce dla fanów starych samochodów, to oaza dla wszystkich, którzy kochają historię i technologię. Zobaczymy tu imponującą kolekcję pojazdów z różnych epok – od eleganckich limuzyn po sportowe samochody z duchem wyścigów. Każdy z naszych eksponatów to kawałek historii. Poznamy tu tajemnice motoryzacyjnych klasyków, odkrywając ich unikatowe cechy, historie i wpływ na rozwój przemysłu samochodowego. Ta imponująca kolekcja, licząca setki unikatowych pojazdów, przeniesie nas w podróż przez dekady innowacji i designu samochodowego. Od legendarnych klasyków po najnowsze trendy, każdy znajdzie coś dla siebie.
Sanktuarium św. Jakuba Ap. w Małujowicach – świątynia ta wyróżnia się największymi i najbogatszymi polichromiami gotyckimi w Polsce, wykonywanymi od końca XIV wieku do około 1483 roku oraz w kolejnych fazach. Zajmują one ponad 1000 m² powierzchni . Średniowieczne polichromie są realizacją wybitnych warsztatów śląskich i czeskich.
We wnętrzu kościoła zachwyca także piętnastowieczny strop patronowy, który jest jednym z najstarszych i najbardziej okazałych stropów tego rodzaju w Polsce (ma on 258 m² malowideł na około 640 deskach drewnianych).
Cena wycieczki to 250 zł
Zawiera:
-przejazd autokarem
-bilety wstępu do wszystkich zwiedzanych obiektów
-usługę przewodnika lokalnego
-opiekę pilota
-ubezpieczenie NNW
-zestaw Tour Guide