



Zapraszamy na wyprawę pełną kolorów i niezwykłych opowieści o opolskich pałacach – perełkach. W jej trakcie odwiedzimy piękne i niezwykłe miejsca :
Otmuchów
Położony na wzgórzu w otoczeniu zamku i kościoła Otmuchów to średniowieczne miasto biskupów i kwiatów, z trzema pięknymi jeziorami w okolicy i gotyckim zamkiem słynącym z legend.
– spacer do zamku Otmuchowskiego, możliwość indywidualnego wejścia na wieżę widokową – piękna panorama doliny Księstwa Nyskiego, Sudety Wschodnie, Zalew Otmuchowski i Zalew Paczkowski,
– zwiedzanie zabytkowego kościoła św. Mikołaja i Franciszka Ksawerego w Otmuchowie
– zwiedzanie niewielkiego zabytkowego rynku z pięknym dwustronnym zegarem słonecznym na ścianie jednej z kamieniczek
– indywidualne zwiedzanie wystaw kwiatowych
Pałac w Sulisławiu – wybudowany przez Joannę Gryzik von Schomberg-Godulla hrabinę von Schaffgotsch dla pierworodnego syna. Istnienie zamku i majątku rycerskiego w tym miejscu sięga czasów średniowiecza i ma konotacje z zakonem Templariuszy.
Obecnie to wspaniałe zabytkowe wnętrza, które można zwiedzać, muzeum z wielkimi zbiorami porcelany, autentycznymi obrazami znanych malarzy i grafików, a poza tym 5-gwiazdkowy hotel z restauracją weselną, spa, sauną, łaźnią, siłownią, basenem, salą sportową i salami konferencyjno-bankietowymi. Obok, w budynkach dawnego folwarku jest 3-gwiazdkowy hotel, a także park, zagroda danieli, strzelnica golfowa i inne ciekawe obiekty.
Kopice – ruiny pałacu „Śląskiego Kopciuszka”
Imponujące ruiny pałacu w Kopicach – zwanego również „pałacem na wodzie”, jednego z najokazalszych pałaców na Śląsku. W 1859 r. dobra w Kopicach zakupił hrabia Hans Ulrich Schaffgotsch dla swojej siedemnastoletniej żony Joanny Gryzik von Schomberg-Godulla.
Wnętrza pałacu, wypełnione znakomitymi zbiorami rzeźb i obrazów, trofeami myśliwskimi, kolekcją unikatowych starodruków czy zbroi, odwiedzała najznakomitsza europejska arystokracja. Bywali tu książęta, baronowie, artyści i politycy. Do roku 1945 był własnością i siedzibą jednego z najznakomitszych rodów niemieckich – rodziny von Schaffgotsch. Po II wojnie światowej został rozszabrowany, a później spalony.
– Obejrzymy z zewnątrz pozostałości pałacu i wysłuchamy romantycznej historii Joanny Gryzik, ubogiej dziewczynki, która została bogatą hrabiną, wspaniałą kobietą i wielką patronką okolicy.
Około godz. 18.00 – wyjazd w drogę powrotną.
Wyjazd z Olsztyna i Częstochowy.
Cena wycieczki to 240 zł.
Zawiera:
-przejazd autokarem
– bilet wstępu do pałacu w Sulisławiu
– usługa przewodnika
– opieka pilota
– zestaw tour-guide
– ubezpieczenie NNW
Obiad jest opcją dodatkową- dla chętnych wspólna rezerwacja w restauracji pałacowej w Sulisławiu.