Wiosenny Poznań 26 kwietnia – sobota

Poznań, jedno z najstarszych i najbardziej znaczących miast w Polsce, ma bogatą i fascynującą historię, a także wiele atrakcji do zobaczenia. Historia Poznania sięga czasów wczesnego średniowiecza. Na Ostrowie Tumskim,, za czasów Mieszka I, narodziła się polska państwowość.

Współczesny Poznań to prężnie rozwijające się centrum biznesowe i akademickie.

Jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji Poznania jest Stary Rynek, z jego kolorowymi kamienicami i słynnymi koziołkami na wieży ratusza, które wychodzą o południu, by trykać się głowami – jest to jeden z najbardziej uroczych zwyczajów miasta.

Na Ostrowie Tumskim wejdziemy do Katedry. Zobaczymy tam miejsce pochówku pierwszych

władców Polski, pozostałości I i II Katedry, wieniec kaplic m. in. Kaplica Górków, Złota

Kaplica ze szczątkami Mieszka I i Bolesława Chrobrego, Kaplica Królewska.

Spacerem pójdziemy przez most bp. Jordana na Śródkę – dzielnicę, w której powstał

najpiękniejszy trójwymiarowy mural w Polsce , ,,Opowieść śródecka z trębaczem na dachu i

kotem w tle”.

W Poznaniu zwiedzać będziemy najciekawsze i najważniejsze miejsca , ale też obędziemy wycieczkę w czasie. Na grupę będzie czekał przewodnik w historycznym stroju szlachcica lub średniowiecznej mieszczki i w wesoły sposób przybliży historię dawnego Poznania. Grupa spali czarownicę na stosie, wcieli się w role dworu Przemysła II, a także każdy będzie mógł zobaczyć i dotknąć narzędzi wykorzystywanych niegdyś przez kata. Jest to świetna forma, która zapada w pamięci na długo, pozwala przenieść się w czasie kilka wieków wstecz.

Nie można nie być w Poznaniu i nie spróbować Rogali Świętomarcińskich. Odwiedzimy w tym celu Rogalowe Muzeum, gdzie dodatkowo jeszcze usłyszymy legendy o powstaniu Rogali, zapoznamy się z ich składnikami i recepturą. Będziemy uczestniczyć też w przygotowaniu Rogali pomagając Rogalowemu Mistrzowi przy użyciu tradycyjnych narzędzi cukierniczych. Po drodze, na dziedzińcu, zobaczymy też galerię starych reklam i ciekawostek dotyczących historii Rogala .

Wyjazd z Olsztyna i z Częstochowy.

Cena wycieczki to 325 zł za osobę i zawiera:

-przejazd komfortowym autokarem

-usługę lokalnego przewodnika ,animacje i zabawy

-bilet wstępu do Katedry

-bilet do Rogalowego Muzeum i udział w warsztatach

-zestaw tour guide

-opiekę pilota

-ubezpieczenie NNW